Simplifying (8.x-1.7) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Comments
uk: Коментарі

en: Edit
uk: Редагувати

en: Parents
uk: Батьки

en: Save
uk: Зберегти

en: Manage
uk: Керування

en: User
uk: Користувач

en: Authoring information
uk: Відомості про автора

en: on
uk: увімкнено

en: Menu settings
uk: Налаштування меню

en: Shortcuts
uk: Швидкі кнопки

en: Submissions
uk: Надсилання

en: URL path settings
uk: Налаштування шляху URL

en: Taxonomy fields
uk: Поля таксономії

en: User roles
uk: Ролі користувача

en: off
uk: вимкнено

en: Revision information
uk: Інформація про редакції

en: User notify
uk: Сповіщення користувача

en: Menu links
uk: Посилання меню

en: XML sitemap
uk: XML-мапа сайту

en: Node fields
uk: Поля ноди

en: Small button
uk: Малі кнопки

en: Back to site
uk: До сайту

en: Comment fields
uk: Поля коментаря

en: Settings saved successfully
uk: Налаштування успішно збережено

en: Training
uk: Тренування

en: Text format selection
uk: Вибір формату тексту

en: User fields
uk: Поля користувача

en: Promotion options
uk: Опції винесення

en: Block fields
uk: Поля блоків

en: Status (blocked/active)
uk: Статус (Заблоковано/Активно)

en: Simplifying
uk: Зменшене адміністрування

en: Simplify site administration
uk: Спростити адміністрування сайту

en: Access simplifying setting
uk: Доступ до налаштувань спрощення

en: Configure administration simplification
uk: Налаштування спрощення адміністрування

en: Access simplifying training page
uk: Доступ до сторінки навчання

en: Access to the manual page
uk: Доступ до перегляду сторінки навчання

en: Access simplifying services page
uk: Доступ до сторінки замовлення додаткових послуг

en: Access additional services page
uk: Доступ до сторінки додаткових послуг

en: Order additional services
uk: Замовляйте додаткові послуги

en: Url redirects
uk: URL-адреса переспрямування

en: Toolbar design
uk: Дизайн панелі інструментів

en: Top menu background
uk: Фон верхнього меню

en: Top menu color
uk: Колір верхнього меню

en: Submenu background
uk: Фон підменю

en: Toolbar tabs
uk: Вкладки панелі інструментів

en: Full administration
uk: Повне адміністрування
