Simply Signups (8.x-2.6) - en to ur translation catalogue (24 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: edit
ur: ترمیم

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Email
ur: ای میل

en: configure
ur: ترتیب دیں

en: Maximum
ur: زیادہ سے زیادہ

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Minimum
ur: کم از کم

en: Required field
ur: مطلوبہ فیلڈ
