Simply Signups (8.x-2.8) - en to ja translation catalogue (68 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Size
ja: サイズ

en: Number
ja: 数値

en: Weight
ja: ウェイト

en: Multiple select
ja: 複数選択

en: Required
ja: 必須

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: remove
ja: 除去

en: Updated
ja: 更新

en: Email
ja: メール

en: status
ja: 状態

en: Created
ja: 作成

en: Published
ja: 掲載

en: Fields
ja: フィールド

en: configure
ja: 設定

en: Textfield
ja: テキストフィールド

en: Maximum
ja: 最大

en: download
ja: ダウンロード

en: Default Value
ja: デフォルト値

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Rows
ja: 行数

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Save Changes
ja: 変更を保存

en: Hidden
ja: 非表示

en: published
ja: 掲載

en: Allowed values list
ja: リストに利用可能な値

en: Templates
ja: テンプレート

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Select
ja: 選択

en: Manage fields
ja: フィールドの管理

en: Add field
ja: フィールドの追加

en: Remove field
ja: フィールドを削除

en: Minimum
ja: 最小

en: Telephone
ja: 電話番号

en: Columns
ja: カラム

en: About
ja: アバウト

en: Radios
ja: ラジオボタン

en: Signup
ja: サインアップ

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: Checkboxes
ja: チェックボックス(複数)

en: Textarea
ja: テキストエリア

en: Edit field
ja: フィールドの編集

en: Edit signup
ja: サインアップを編集

en: Signups open
ja: サインアップは募集中

en: manage fields
ja: フィールドの管理

en: Max length
ja: 最大長

en: Remove selected
ja: 選択したものを削除

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ja: このフィールドで入力が許可される最小値。空白にすると最小値はなくなります。

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ja: このフィールドで入力が許可される最大値。空白にすると最大値はなくなります。

en: Required field
ja: 必須フィールド

en: The default value for this field, used when creating new content.
ja: このフィールドのデフォルト値です。コンテンツの新規作成時に利用されます。

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト
