Simply Signups (8.x-2.83) - en to nl translation catalogue (66 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: title
nl: titel

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Help Text
nl: Helptekst

en: Size
nl: Grootte

en: Number
nl: Getal

en: Weight
nl: Gewicht

en: Multiple select
nl: Meervoudige selectie

en: Required
nl: Verplicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: remove
nl: verwijderen

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Fields
nl: Velden

en: configure
nl: instellen

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Default Value
nl: Standaardwaarde

en: operations
nl: bewerkingen

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Rows
nl: Rijen

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Save Changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Hidden
nl: Verborgen

en: published
nl: gepubliceerd

en: Allowed values list
nl: Lijst met toegestane waardes

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Select
nl: Selecteren

en: Manage fields
nl: Velden beheren

en: Add field
nl: Veld toevoegen

en: Remove field
nl: Veld verwijderen

en: Telephone
nl: Telefoon

en: Field Type
nl: Veldtype

en: Columns
nl: Kolommen

en: Go back
nl: Ga terug

en: About
nl: Over

en: Radios
nl: Keuzerondjes

en: Signup
nl: Inschrijven

en: Checkbox
nl: Keuzevakje

en: Checkboxes
nl: Keuzevakjes

en: Textarea
nl: Tekstvlak

en: Edit field
nl: Veld bewerken

en: Edit signup
nl: Inschrijvingen bewerken

en: Signups open
nl: Geopende inschrijvingen

en: manage fields
nl: velden beheren

en: Max length
nl: Maximale lengte

en: Remove selected
nl: Geselecteerde verwijderen

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
nl: De minimale waarde die toegestaan is in dit veld. Laat leeg voor geen minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
nl: De maximale waarde die toegestaan is in dit veld. Laat leeg voor geen maximum.

en: Required field
nl: Verplicht veld

en: The default value for this field, used when creating new content.
nl: De beginwaarde voor dit veld bij het aanmaken van nieuwe inhoud.

en: start date
nl: startdatum

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Save template
nl: Template opslaan

en: No fields found.
nl: Geen velden gevonden.

en: Default email
nl: Standaard e-mailadres
