simplytest.me (8.x-3.0-alpha1) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Delete
de: Löschen

en: On
de: An

en: Projects
de: Projekte

en: Edit
de: Bearbeiten

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Page title
de: Seitentitel

en: Database
de: Datenbank

en: Off
de: Aus

en: User login
de: Benutzeranmeldung

en: Source
de: Quelle

en: Changed
de: Geändert

en: Submissions
de: Eingaben

en: Collection
de: Kollektion

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Submission ID
de: Eingaben-ID

en: Runtime
de: Laufzeit

en: Footer menu
de: Footer-Menü

en: Submission
de: Eingabe

en: Instance
de: Instanz

en: Container ID
de: Container-ID

en: Site branding
de: Branding der Website

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: User account menu
de: Benutzermenü

en: Create submissions
de: Webformular-Eingaben erstellen

en: Submission status
de: Übermittlungsstatus
