simplytest.me (8.x-3.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Delete
fa: حذف

en: Manager
fa: مدیر

en: On
fa: روشن

en: Projects
fa: پروژه‌ها

en: Version
fa: نسخه

en: Edit
fa: ویرایش

en: Name
fa: نام

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Drupal
fa: دروپال

en: Off
fa: خاموش

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Source
fa: منبع

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Administrator
fa: مدیر

en: Admin
fa: مدیر

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی
