Single DateTimePicker (2.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: Default
tr: Varsayılan

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Theme
tr: Tema

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Today
tr: Bugün

en: 5 minutes
tr: 5 dakika

en: 10 minutes
tr: 10 dakika

en: 15 minutes
tr: 15 dakika

en: 30 minutes
tr: 30 dakika

en: About
tr: Hakkında

en: The @title end date cannot be before the start date
tr: @title bitiş tarihi, başlangıç tarihinden önce olamaz
