Single DateTimePicker (8.x-1.8) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Default
it: Predefinito

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Theme
it: Tema

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Today
it: Oggi

en: 5 minutes
it: 5 minuti

en: 10 minutes
it: 10 minuti

en: 15 minutes
it: 15 minuti

en: 30 minutes
it: 30 minuti

en: About
it: Informazioni

en: Start year
it: Anno iniziale

en: End year
it: Anno finale

en: Dark
it: Scuro

en: The @title end date cannot be before the start date
it: La data di fine @title non può essere precedente alla data di inizio
