Single DateTimePicker (8.x-1.8) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: None
ru: Нет

en: Default
ru: По умолчанию

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Theme
ru: Тема

en: To
ru: Кому

en: From
ru: От

en: Start date
ru: Дата начала

en: End date
ru: Дата окончания

en: Today
ru: Сегодня

en: 5 minutes
ru: 5 минут

en: 10 minutes
ru: 10 минут

en: 15 minutes
ru: 15 минут

en: 30 minutes
ru: 30 минут

en: 12 Hours
ru: 12 часов

en: About
ru: Информация

en: Start year
ru: Начальный год

en: End year
ru: Конечный год

en: Dark
ru: Темный

en: Theme: @theme
ru: Тема: @theme

en: The @title end date cannot be before the start date
ru: Дата окончания "@title" не может быть раньше даты начала
