Single DateTimePicker (8.x-1.8) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: None
uk: Немає

en: Default
uk: Базово

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Theme
uk: Тема

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Today
uk: Сьогодні

en: 5 minutes
uk: 5 хвилин

en: 10 minutes
uk: 10 хвилин

en: 15 minutes
uk: 15 хвилин

en: 30 minutes
uk: 30 хвилин

en: 12 Hours
uk: 12 год.

en: About
uk: Про модуль

en: Start year
uk: Початковий рік

en: End year
uk: Кінцевий рік

en: Dark
uk: Темний

en: Theme: @theme
uk: Тема: @theme

en: 60 minutes
uk: 60 хвилини

en: The @title end date cannot be before the start date
uk: Кінцева дата @title не може бути перед початковою датою
