Sinoptik Weather (8.x-1.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (5 entries)

en: Block
eu: Blokea

en: English
eu: Ingelesa

en: Polish
eu: Poloniera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Ukrainian
eu: Ukrainera
