Site Module (2.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (60 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Explanation or submission guidelines
tr: Açıklama ya da gönderim bilgileri

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Help text
tr: Yardım metni

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Open
tr: Açık

en: View
tr: Görüntüle

en: History
tr: Geçmiş

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: Error
tr: Hata

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Never
tr: Asla

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: Fields
tr: Alanlar

en: Warning
tr: Uyarı

en: OK
tr: Tamam

en: State
tr: Durum

en: Desc
tr: Azalan

en: General
tr: Genel

en: Example
tr: Örnek

en: Property
tr: Özellik

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Site information
tr: Site bilgisi

en: Installed
tr: Kurulu

en: Changed
tr: Değişti

en: Reason
tr: Sebep

en: Apply
tr: Uygula

en: Manage fields
tr: Alanları yönet

en: Add field
tr: Alan ekle

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Report
tr: Rapor

en: Install profile
tr: Kurulum profili

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Manage display
tr: Görünümü yönet

en: Current password
tr: Mevcut parola

en: Asc
tr: Artan

en: Site Information
tr: Site Bilgisi

en: Drupal Version
tr: Drupal Sürümü

en: Text value
tr: Metin değeri

en: There are no @label yet.
tr: Henüz @label yok.
