Site Module (2.0.0-beta6) - en to ur translation catalogue (24 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Description
ur: وضاحت

en: Explanation or submission guidelines
ur: وضاحت یا جمع کرانے کی ہدایات

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Help text
ur: مدد کے لیے عبارت

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Error
ur: خرابی

en: Warning
ur: انتباہ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Site information
ur: ویب سائٹ کی معلومات

en: Install profile
ur: خاکے کے مطابق تنصیب

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹
