Site24x7 (1.0.0) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: General
hu: Általános

en: Role
hu: Szerepkör

en: Australia
hu: Ausztrália

en: China
hu: Kína

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: Europe
hu: Európa

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Every page except the listed pages
hu: Minden oldal, kivéve az alábbiak

en: The listed pages only
hu: Csak a listázott oldalak

en: Add to the selected roles only
hu: Csak a kijelölt szerepköröknek.

en: Add to every role except the selected ones
hu: Kivéve a kijelölt szerepköröknek.

en: Pages by their paths
hu: Oldalak az útvonalaik szerint

en: Path "@page" not prefixed with slash.
hu: „@page” útvonal elején nincs per jel.
