Site Alert (8.x-1.1) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Message
cy: Neges

en: Active
cy: Gweithredol

en: Custom
cy: Addasu

en: Severity
cy: Difrifoldeb
