Site Assistant (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: Language
ja: 言語

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: General information
ja: 一般情報

en: Visibility
ja: 閲覧の制限

en: Published
ja: 掲載

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: published
ja: 掲載

en: Changed
ja: 変更済

en: Not published
ja: 非掲載

en: not published
ja: 非掲載

en: Language code
ja: 言語コード

en: Administrative title
ja: 管理用タイトル

en: The weight of this term in relation to other terms.
ja: 他のタームとの相対的なこのタームのウェイト。

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Promotion options
ja: プロモーションオプション

en: Last saved
ja: 最終更新

en: Not saved yet
ja: 未保存

en: The username of the content author.
ja: コンテンツ投稿者のユーザー名。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: There are no @label yet.
ja: @labelはまだありません。
