Site Assistant (1.0.0) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Authoring information
id: Informasi penulisan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: published
id: diterbitkan

en: Changed
id: Berubah

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: not published
id: tidak diterbitkan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Administrative title
id: Judul administrasi

en: The weight of this term in relation to other terms.
id: Urutan istilah ini dalam hubungannya dengan istilah lain.

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Promotion options
id: Pilihan promosi

en: Last saved
id: Terakhir disimpan

en: Not saved yet
id: Belum disimpan

en: The username of the content author.
id: Nama pengguna dari penulis konten.

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
