Site Assistant (1.0.0) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Language
it: Lingua

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: General information
it: Informazioni generali

en: Visibility
it: Visibilità

en: Published
it: Pubblicato

en: Authored by
it: Creato da

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: published
it: pubblicato

en: Changed
it: Modificato

en: Not published
it: Non pubblicato

en: not published
it: non pubblicato

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo

en: The weight of this term in relation to other terms.
it: Il peso di questo termine in relazione agli altri termini

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Promotion options
it: Opzioni di promozione

en: Last saved
it: Ultimo salvataggio

en: Not saved yet
it: Non ancora salvato

en: The username of the content author.
it: Nome utente dell'autore del contenuto.

en: There are no @label yet.
it: Non ci sono ancora @label.
