Site Assistant (10.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (27 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Author
cy: Awdur

en: Language
cy: Iaith

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Weight
cy: Pwysau

en: Link
cy: Dolen

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Visibility
cy: Gwelededd

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: published
cy: wedi ei gyhoeddi

en: Not published
cy: Heb ei gyhoeddi

en: not published
cy: heb ei gyhoeddi

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: The weight of this term in relation to other terms.
cy: Pwysau'r term yma mewn perthynas i dermau eraill.
