Site Assistant (10.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: Administration
ro: Administrare

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afişează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Created
ro: Creat

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Published
ro: Publicat

en: Authored by
ro: Autor

en: Authoring information
ro: Informaţii despre autor

en: Authored on
ro: Scris pe

en: published
ro: publicat

en: Changed
ro: Schimbat

en: Not published
ro: Nepublicat

en: not published
ro: nepublicat

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Administrative title
ro: Titlu administrativ

en: The weight of this term in relation to other terms.
ro: Greutatea acestui termen în relație cu alți termeni.

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: The time that the node was created.
ro: Momentul în care nodul a fost creat.

en: Promotion options
ro: Opțiuni de promovare

en: Last saved
ro: Ultimul salvat

en: Not saved yet
ro: Nesalvat încă

en: The username of the content author.
ro: Numele de utilizator al autorului conținutului.

en: There are no @label yet.
ro: Nu există @label încă.
