Site Audit (4.0.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (40 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Value
hi: मान

en: Development
hi: उद्विकास

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Summary
hi: सारांश

en: Views
hi: द्रश्य

en: View
hi: देखें

en: Path
hi: मार्ग

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Count
hi: गुणांक

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Example
hi: उदाहरण

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Rows
hi: पंक्तियाँ

en: Cache
hi: कैश

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Info
hi: जानकारी

en: Cron
hi: क्रॉन

en: Changed
hi: बदल गया

en: URI
hi: यूआरआइ

en: About
hi: के बारे में

en: Bundle
hi: पोटली

en: Expiration of cached pages
hi: कैश कीये गए पृष्ठों की समय सीमा समाप्त
