Site Branding Per Role (1.0.0) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Webhely jelmondata

en: All roles
hu: Minden szerepkör

en: About
hu: Leírás

en: Site logo
hu: Webhelylogó

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
hu: A <em>Megjelenés</em> vagy <em>Smink beállítások</em> oldalon van megadva. Nincs megfelelő jogosultság a webhely logójának megváltoztatásához.

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
hu: A <em>Webhely-információk</em> oldalán van megadva. Nincs megfelelő jogosultság a webhely logójának megváltoztatásához.

en: Toggle branding elements
hu: Márkaelemek ki- és bekapcsolása

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
hu: Kiválaszthatóak az ebben a blokkpéldányban megjeleníteni kívánt márkaelemek.

en: Defined on the <a href=":appearance">Appearance Settings</a> or <a href=":theme">Theme Settings</a> page.
hu: Beállítva a <a href=":appearance">Megjelenés beállításai</a> vagy a <a href=":theme">Smink beállításai</a> oldalon.

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
hu: Beállítva az <a href=":information">Alapvető webhelybeállítások</a> oldalon.
