Site Branding Per Role (1.0.1) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Site name
ja: サイト名

en: Site slogan
ja: サイトスローガン

en: About
ja: アバウト

en: Site logo
ja: サイトロゴ

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
ja: テーマもしくはテーマ設定ページで定義。あなたにはサイトロゴを変更する権限がありません。

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
ja: サイト情報ページにて設定。あなたはサイトのロゴを変更する権限を持っていません。

en: Toggle branding elements
ja: ブランディング要素の表示／非表示

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
ja: このブロックにどのブランディング要素を表示するか選択してください。

en: Defined on the <a href=":appearance">Appearance Settings</a> or <a href=":theme">Theme Settings</a> page.
ja: <a href=":appearance">テーマ</a>もしくは<a href=":theme">テーマ設定</a>ページで定義。

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
ja: <a href=":information">サイト情報</a>ページにて設定。
