Site Branding Per Role (1.0.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Home
pt: Início

en: Site name
pt: Nome do sítio

en: Site slogan
pt: Slogan do sítio

en: All roles
pt: Todos os grupos

en: About
pt: Sobre

en: Site logo
pt: Logótipo do sítio

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
pt: Definido na página aparência ou configurações de tema. Não tem as permissões adequadas para alterar o logotipo do site.

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
pt: Definido na página de informações do site. Não tem as permissões adequadas para alterar o logotipo do site.

en: Toggle branding elements
pt: Alternar elementos de marca

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
pt: Escolha quais elementos de marca você deseja mostrar nesta instância de bloco.

en: Defined on the <a href=":appearance">Appearance Settings</a> or <a href=":theme">Theme Settings</a> page.
pt: Definido na página <a href=":appearance"> Definições de  Aparência</a> ou <a href=":theme">Definições do Tema</a>.

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
pt: Definido na página <a href=":information">Informação do sítio</a>.
