Site Branding Per Role (2.0.0) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Site name
id: Nama situs

en: Site slogan
id: Slogan situs

en: About
id: Tentang

en: Site logo
id: Logo situs

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
id: Ditentukan pada halaman Pengaturan Tampilan atau Tema. Anda tidak memiliki kewenangan untuk mengubah logo situs.

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
id: Ditentukan pada halaman Informasi Situs. Anda tidak memiliki kewenangan untuk mengubah logo situs.

en: Toggle branding elements
id: Alihkan elemen pencitraan

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
id: Pilih elemen pencitraan yang ingin Anda tampilkan dalam contoh blok ini.

en: Defined on the <a href=":appearance">Appearance Settings</a> or <a href=":theme">Theme Settings</a> page.
id: Diatur pada <a href=":appearance">Pengaturan Tampilah</a> atau <a href=":theme">Pengaturan Tema</a> page.

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
id: Didefinisikan pada halaman <a href=":information">Informasi Situs</a>.
