Site Branding Per Role (2.0.0) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Slogan witryny

en: About
pl: O stronie

en: Site logo
pl: Logo strony

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
pl: Określone na stronie Wygląd lub w ustawieniach skórki. Nie masz odpowiednich uprawnień aby zmienić logo witryny.

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
pl: Określone na stronie Podstawowe Dane. Nie masz odpowiednich uprawnień aby zmienić logo witryny.

en: Toggle branding elements
pl: Zmiana wyświetlania elementów marki

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
pl: Wybierz elementy marki, które powinny być wyświetlane w tym egzemplarzu bloku.

en: Defined on the <a href=":appearance">Appearance Settings</a> or <a href=":theme">Theme Settings</a> page.
pl: Definiowane na stronie <a href=":appearance">Ustawienia wyglądu</a> lub <a href=":theme">Ustawienia skórki</a>.

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
pl: Określone na stronie <a href=":information">Podstawowe dane</a>.
