Site Branding Per Role (2.0.0) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Site name
uk: Назва сайту

en: Site slogan
uk: Гасло сайту

en: All roles
uk: Всі ролі

en: About
uk: Про модуль

en: Site logo
uk: Логотип сайту

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
uk: Визначено на сторінці "Налаштування вигляду" або "Налаштування теми". Ви не маєте відповідних повноважень змінювати логотип сайту.

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
uk: Визначено на сторінці "Інформація про сайт". Ви не маєте відповідних повноважень змінювати логотип сайту.

en: Toggle branding elements
uk: Перемкнути елементи брендування

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
uk: Оберіть, які елементи брендування необхідно відображати в цьому блоці.

en: Defined on the <a href=":appearance">Appearance Settings</a> or <a href=":theme">Theme Settings</a> page.
uk: Визначено на сторінці <a href=":appearance">Налаштування вигляду</a> або <a href=":theme">Налаштування теми</a>.

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
uk: Визначено на сторінці <a href=":information">Відомості про сайт</a>.
