Site Complexity (8.x-1.0-beta3) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: Views
de: Ansichten

en: Vocabularies
de: Vokabulare

en: Modules
de: Module

en: Roles
de: Rollen

en: Fields
de: Felder

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: Enabled modules
de: Aktivierte Module

en: Blocks
de: Blöcke

en: Contrib modules
de: Von der Community bereitgestellte Zusatzmodule

en: Reset to default
de: Auf Standardeinstellungen zurücksetzen

en: Media types
de: Medientypen
