Site Complexity (8.x-1.0-beta3) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: Views
hi: द्रश्य

en: Vocabularies
hi: शब्दावलीया

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Roles
hi: भूमिका

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Enabled modules
hi: सक्षम मॉड्यूल्स

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Admin
hi: प्रशासन
