Site Settings and Labels (2.0.0-alpha3) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Multiple
id: Banyak

en: Name
id: Nama

en: (none)
id: (tidak ada)

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Add another
id: Tambah lainnya

en: Created
id: Dibuat

en: Custom
id: Tersuai

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Revisions
id: Revisi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Changed
id: Berubah

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Revision log message
id: Catatan revisi

en: Revision user
id: Revisi pengguna

en: Briefly describe the changes you have made.
id: Jelaskan secara singkat perubahan yang telah Anda buat.

en: The time that the current revision was created.
id: Waktu dimana revisi terbaru dibuat.

en: The user ID of the author of the current revision.
id: ID pengguna penulis dari revisi saat ini.

en: Revision translation affected
id: Terjemahan revisi terpengaruh

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
id: Menunjukkan jika pengeditan terakhir dari terjemahan milik revisi saat ini.

en: Revision create time
id: Revisi mencatat waktu

en: Default revision
id: Revisi standar

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
id: Bendera yang menunjukkan apakah ini merupakan revisi default saat disimpan.
