Site Settings and Labels (2.0.0-rc2) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: Multiple
ar: متعدد

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Teaser
ar: موجز

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Custom
ar: مخصص

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Changed
ar: تم التغير

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: The time that the current revision was created.
ar: الوقت الذي تم فيه إنشاء المراجعة الحالية.

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
