Site Settings and Labels (2.0.0-rc5) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Group
pt: Grupo

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Multiple
pt: Múltiplo

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Predefinido

en: Teaser
pt: Resumo

en: Created
pt: Criado

en: Custom
pt: Personalizado

en: Revision ID
pt: ID da revisão

en: Revisions
pt: Revisões

en: Authored by
pt: Criado por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Changed
pt: Alterado

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: Revision log message
pt: Mensagem de registo da revisão

en: Revision user
pt: Utilizador da revisão

en: Briefly describe the changes you have made.
pt: Faça uma breve descrição das alterações feitas.

en: The time that the current revision was created.
pt: A hora em que foi criada a revisão atual.

en: The user ID of the author of the current revision.
pt: O ID de utilizador do autor da revisão atual.

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pt: Indica se a última edição da tradução pertence à revisão atual.

en: Revision create time
pt: Data de criação da revisão
