Site Settings and Labels (2.0.1) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: Multiple
ru: Множественная

en: Name
ru: Название

en: (none)
ru: (нет)

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Teaser
ru: Анонс

en: Add another
ru: Добавить еще

en: Created
ru: Создано

en: Custom
ru: Собственная

en: Revision ID
ru: ID редакции

en: Revisions
ru: Редакции

en: Authored by
ru: Автор

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Changed
ru: Изменение

en: Loading...
ru: Загрузка...

en: Language code
ru: Код языка

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Site settings
ru: Настройки сайта

en: Uses
ru: Использование

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Revision log message
ru: Сообщение в журнал о редакции

en: Revision user
ru: Пользователь ревизии

en: Briefly describe the changes you have made.
ru: Кратко опишите внесённые вами изменения.

en: The time that the current revision was created.
ru: Время создания текущей редакции

en: The user ID of the author of the current revision.
ru: Идентификатор пользователя, который является автором текущей редакции.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: Revision create time
ru: Время создания редакции

en: Default revision
ru: Редакция по умолчанию

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
ru: Флаг показывающий, была ли редакция текущей, когда она была сохранена.
