Site Settings and Labels (2.0.1) - en to sv translation catalogue (40 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigera

en: Multiple
sv: Flerval

en: Name
sv: Namn

en: (none)
sv: (inget)

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Teaser
sv: Ingress

en: Add another
sv: Lägg till fler

en: Created
sv: Skapad

en: Custom
sv: Anpassad

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Revisions
sv: Versioner

en: Authored by
sv: Författad av

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Changed
sv: Ändrad

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Language code
sv: Språkkod

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Site settings
sv: Inställningar för webbplatsen

en: Uses
sv: Använder

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Revision log message
sv: Loggmeddelande för versionshantering

en: Revision user
sv: Användare för version

en: Briefly describe the changes you have made.
sv: Beskriv kortfattat de ändringar du har gjort.

en: The time that the current revision was created.
sv: Tidpunkten då den aktuella versionen skapades.

en: The user ID of the author of the current revision.
sv: Användar-ID till författaren av den aktuella versionen.

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: Revision create time
sv: Tid för skapande av version

en: Default revision
sv: Förvald version

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
sv: En flagga som indikerar om detta var en standardrevision när den sparades eller inte.
