Site verification (3.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: updated
id: diperbarui

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Identity
id: Identitas

en: Engine
id: Mesin

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Add, change or remove verifications for your site.
id: Tambah, ubah atau hapus verifikasi dari situs Anda.
