Site verification (3.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: updated
fa: به‌روز شد

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Identity
fa: شناسایی

en: Machine name
fa: نام دستگاه
