Site verification (3.0.0-rc2) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: updated
pt: atualizado

en: File
pt: Ficheiro

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Identity
pt: Identidade

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Manual entry
pt: Entrada manual

en: Verification
pt: Verificação

en: Site Verification
pt: Verificação de site

en: Verifies ownership of a site for use with search engines.
pt: Verifica a posse de um site para uso em motores de busca.

en: Add, change or remove verifications for your site.
pt: Adicione, modifique ou remova verificações do seu site.

en: Verifications
pt: Verificações
