Site verification (3.0.0) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: updated
bn: আপডেটকৃত

en: File
bn: ফাইল

en: Name
bn: নাম

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
