Site Version Host (2.0.0-rc1) - en to cy translation catalogue (14 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Version
cy: Fersiwn

en: Edit
cy: Golygu

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Core
cy: Craidd

en: View
cy: Gweld

en: Last update
cy: Diweddariad diwethaf

en: @type: deleted %title.
cy: @type: %title wedi ei ddileu.

en: Admin
cy: Gweinydd
