Site Version Host (2.0.0-rc1) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Language
fr: Langue

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Core
fr: Cœur

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Last update
fr: Dernière mise à jour

en: @type: deleted %title.
fr: @type : %title supprimé.

en: Build
fr: Construire

en: About
fr: À propos

en: The description.
fr: La description.

en: Add Site
fr: Ajouter un site

en: Edit Site
fr: Modifier le site

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: An error occurred during processing
fr: Une erreur s'est produite lors du traitement
