Site Version Host (2.0.0-rc1) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Core
oc: Còr

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: About
oc: A prepaus

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
