Site Version Host (2.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Version
pt: Versão

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Core
pt: Núcleo

en: View
pt: Mostrar

en: Site
pt: Sítio

en: Last update
pt: Última atualização

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title eliminado.

en: About
pt: Sobre

en: The description.
pt: A descrição.

en: Admin
pt: Administrador
