SiteInfo (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: File path
de: Dateipfad

en: Country
de: Land

en: Modules
de: Module

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Node
de: Beitrag

en: Site name
de: Name der Website

en: Roles
de: Rollen

en: No entries available.
de: Keine Einträge verfügbar.

en: Front Page
de: Startseite

en: Database name
de: Datenbankname

en: Content Type
de: Inhaltstyp

en: users
de: Benutzer

en: Time Zone
de: Zeitzone

en: Active users
de: Aktive Benutzer

en: About
de: Über

en: Default theme
de: Standard-Theme

en: Drupal version
de: Drupal-Version

en: File system
de: Dateisystem

en: Default language code
de: Standard Sprachkürzel

en: Site Information
de: Website-Informationen
