SiteInfo (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: File path
pt: Caminho do ficheiro

en: Country
pt: País

en: Modules
pt: Módulos

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Node
pt: Nó

en: Site name
pt: Nome do sítio

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Database name
pt: Nome da base de dados

en: About
pt: Sobre

en: Default theme
pt: O tema predefinido

en: Drupal version
pt: Versão do Drupal

en: File system
pt: Sistema de ficheiros
