Sitemap (8.x-2.0-beta7) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Message
uk: Повідомлення

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: View
uk: Перегляд

en: Path
uk: Шлях

en: Feed URL
uk: URL потоку

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Vocabulary
uk: Словник

en: CSS settings
uk: Налаштування CSS

en: Page Title
uk: Заголовок Сторінки

en: Enabled plugins
uk: Увімкнені плаґіни

en: Front page
uk: Головна сторінка

en: When enabled, this option will show the number of nodes in each taxonomy term.
uk: Коли увімкнено, буде показуватися кількість матеріалів для кожного терміна таксономії.

en: Syndicate
uk: Збір новин

en: Front page of %sn
uk: Головна сторінка %sn

en: Plugins
uk: Плаґіни

en: Sitemap
uk: Мапа сайту

en: Menu name
uk: Назва меню

en: Plugin settings
uk: Налаштування плаґіну

en: Show description
uk: Показати опис

en: Provider name
uk: Назва постачальника

en: Administer vocabularies and terms
uk: Адміністрування словників та термінів

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Menu description
uk: Опис меню

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну

en: Sitemap settings
uk: Налаштування мапи сайту

en: documentation page
uk: сторінка документації

en: Administer menus and menu links
uk: Адміністрування меню та посилань меню
