Sitemap (8.x-2.1) - en to vi translation catalogue (22 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Message
vi: Thông điệp

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Settings
vi: Thiết lập

en: View
vi: Xem

en: Path
vi: Đường dẫn

en: Page title
vi: Tiêu đề trang

en: Vocabulary
vi: Từ vựng

en: CSS settings
vi: Thiết lập CSS

en: Page Title
vi: Tên trang

en: Front page
vi: Trang nhất

en: When enabled, this option will show the number of nodes in each taxonomy term.
vi: Chọn để hiện số mục nội dung cho mỗi chuyên mục phân loại.

en: Syndicate
vi: Lấy tin RSS

en: Front page of %sn
vi: Trang chính của %sn

en: Plugin
vi: Trình cắm

en: Plugins
vi: Trình cắm

en: Menu name
vi: Tên menu liên kết

en: Administer vocabularies and terms
vi: Quản lý phân nhóm và phân loại

en: Weight for @title
vi: Độ nặng cho @title
