Sitemap Status (1.0.0-alpha3) - en to kn translation catalogue (30 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Accepted
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Bad Request
kn: ಸರಿಯಲ್ಲದ ಮನವಿ

en: Unauthorized
kn: ಅನಧಿಕೃತ

en: Forbidden
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿತ

en: Not Found
kn: ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Method Not Allowed
kn: ವಿಧಾನಕ್ಕೆ ಅನುಮತಿ ಇಲ್ಲ

en: Not Acceptable
kn: ಸಮ್ಮತಿಸಲಾಗದು

en: Proxy Authentication Required
kn: ಪ್ರಾಕ್ಸಿ ದೃಢೀಕರಣದ ಅಗತ್ಯವಿದೆ

en: Request Time-out
kn: ಮನವಿಯ ಕಾಲಾವಧಿಯು ತೀರಿದೆ

en: Conflict
kn: ಭಿನ್ನಾಭಿಪ್ರಾಯ

en: Gone
kn: ಇಲ್ಲವಾಗಿದೆ

en: Length Required
kn: ಅಗತ್ಯವಿರುವ ಗಾತ್ರ

en: Precondition Failed
kn: ಪೂರ್ವಷರತ್ತು(ಪ್ರಿಕಂಡೀಶನ್) ವಿಫಲಗೊಂಡಿದೆ

en: Request Entity Too Large
kn: ಮನವಿ ಸಲ್ಲಿಸಲಾದ ನಮೂದು ಬಹಳ ದೊಡ್ಡದಾಗಿದೆ

en: Request-URI Too Large
kn: ಮನವಿ ಸಲ್ಲಿಸಲಾದ URI ಬಹಳ ದೊಡ್ಡದಾಗಿದೆ

en: Unsupported Media Type
kn: ಬೆಂಬಲವಿಲ್ಲದ ಮಾಧ್ಯಮದ ಬಗೆ

en: Internal Server Error
kn: ಪರಿಚಾರಕದ ಆಂತರಿಕ ದೋಷ

en: Not Implemented
kn: ಅನ್ವಯಿಸಲಾಗಿಲ್ಲ

en: Bad Gateway
kn: ಸರಿಯಲ್ಲದ ಗೇಟ್‍ವೇ

en: Gateway Time-out
kn: ಗೇಟ್‍ವೇಯ ಕಾಲಾವಧಿ ತೀರಿದೆ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Locations
kn: ತಾಣಗಳು
