Sitewide Alert (2.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Revisions
it: Revisioni

en: N/A
it: N/D

en: Authored by
it: Creato da

en: Other
it: Altro

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Revert
it: Ripristina

en: Style
it: Stile

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Changed
it: Modificato

en: Revision of %title from %date
it: Revisione di %title del %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: About
it: Informazioni

en: Scheduling
it: Programmazione

en: close
it: chiudi

en: Delete all revisions
it: Elimina tutte le revisioni

en: Scheduled
it: Pianificazioni

en: By @name on @date
it: Da @name il @date

en: By @name
it: Da @name

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: Restricted to certain pages
it: Limitato a certe pagine

en: Not scheduled
it: Nessuna pianificazione

en: Revision translation affected
it: Traduzione della revisione interessata

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
it: Indica se l'ultima modifica di una traduzione fa riferimento alla revisione attuale.

en: @date by @username
it: @date da @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
it: Vuoi veramente ripristinare la traduzione @language alla revisione del %revision-date?

en: Revert content shared among translations
it: Ripristina contenuto condiviso tra traduzioni

en: Authored on @date
it: Scritto il @date
