Sitewide Alert (2.2.1) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Revisions
hi: संशोधन

en: N/A
hi: एन / ए

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Other
hi: अन्य

en: Authoring information
hi: संलेखन जानकारी

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Style
hi: अंदाज

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hi: क्या आप सच में इस सुधारण से पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटना चाहते हैं?

en: About
hi: के बारे में

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: Restricted to certain pages
hi: कुछ पन्नों के लिए प्रतिबंधित

en: Edit %label
hi: %label संपादित करें।

en: Revision translation affected
hi: संशोधन अनुवाद प्रभावित

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hi: इंगित करता है कि क्या अनुवाद का यह अंतिम संपादन वर्तमान संशोधन का है या नहीं।
