Sitewide Alert (3.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Edit
uk: Редагувати

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Created
uk: Створено

en: Active
uk: Активно

en: N/A
uk: Н/Д

en: Authored by
uk: Автор

en: Other
uk: Інше

en: Authoring information
uk: Відомості про автора

en: Revert
uk: Відновити

en: Style
uk: Стиль

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: All pages
uk: Всі сторінки

en: Changed
uk: Змінено

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: About
uk: Про модуль

en: Scheduling
uk: Планування

en: close
uk: закрити

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Scheduled
uk: Заплановано

en: By @name on @date
uk: @name, @date

en: By @name
uk: @name

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Restricted to certain pages
uk: Тільки для певних сторінок

en: Not scheduled
uk: Не заплановано

en: Edit %label
uk: Редагувати %label

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах

en: Authored on @date
uk: Створено @date
